Ілон Маск про підсумки та перспективи Tesla

Дата: 25.05.22 image

Американська компанія Tesla провела захід, на якому поділилася подробицями своєї діяльності за 2021 рік. У своєму виступі Ілон Маск повідомив багато цікавої інформації про майбутнє бренду і підбив фінансові підсумки.

 

Почати варто, мабуть, із продажів, які за 2021 рік склали 936 тисяч електромобілів (зростання на 87%). Однак із цієї, безумовно, вражаючої цифри, на сімейство Model S/X припадає лише 24980 екземплярів. Отже, 911 тисяч екземплярів, що залишилися, припало на Model 3/Y.

 

У будь-якому разі рік виявився вкрай успішним для компанії. Tesla вдалося отримати дохід у 53,8 млрд доларів, що на 71 відсоток більше за результати річної давності. Причому основний дохід припав саме на автомобільний сектор (47,2 млрд доларів). Інвестори "Тесли" змогли отримати 5,52 млрд доларів, при тому, що роком раніше ця сума становила "всього" 721 млн. Не можна забувати, що дітище Ілона Маска продовжує вкладати величезні суми у розвиток своїх виробничих майданчиків. Лише минулого року в нові заводи в американському Остіні та німецькому Берліні інвестовано 6,5 млрд. доларів.

 

На нових підприємствах варто зупинитись докладніше. Запустити їх у повноцінну експлуатацію до кінця минулого року так і не вдалося, хоча той же Giga Berlin повністю завершений, залишилося лише отримати дозвіл на випуск автомобілів від німецької влади, з якими Маск досі не знайшов порозуміння. Першими електрокарами, які освоїть на своїх потужностях заводи в Остіні та Берліні, стануть кросовери Model Y, які отримають покращені батареї з осередками формату 4680, що забезпечують на 16% більший запас ходу.

 

А тепер головне – цьогорічних новинок не буде! Дебют пікапа Cybertruck, тягача Semi та гіперкара Roadster офіційно відкладено. За словами Ілона Маска, запуск нових електромобілів забере багато ресурсів, призведе до додаткових обмежень постачання, і в кінцевому рахунку Tesla втратить темпи виробництва. Тому основне завдання компанії – збільшення випуску існуючих моделей та розробка гуманоїдного робота Optimus, у якому Маск бачить значно більший потенціал, ніж у автомобільній індустрії.

 

Що стосується Cybertruck, Semi та Roadster, то їхня поява на ринку відбудеться в 2023 році. Причому компанія сподівається реалізовувати по 250 тисяч "Кібертраків" щороку. Що стосується "електрокара за 25 тисяч доларів", то подробиць про нього взагалі не повідомили, що дозволяє зробити припущення про заморожування проекту на невизначений термін.