Tesla випустило двомільйонний електромобіль

Дата: 20.07.22 image

Компанії Tesla ще тільки доведеться подолати рубіж у півтора мільйона електромобілів, що випускаються щорічно, але найстаріше підприємство компанії на території Каліфорнії нещодавно випустило двомільйонну машину, що змусило главу Tesla Ілона Маска (Elon Musk) звернути увагу громадськості на цю радісну подію.

 

До 2010 року підприємство у Фремонті працювало на потреби GM та Toyota Motor, але остання в результаті виступила в ролі партнера Tesla з його викупу, завдяки чому витрати молодого виробника електромобілів на той момент обмежилися $8 млн. Згодом Ілон Маск (Elon Musk) неодноразово відзначав , Що будівництво нового підприємства набагато ефективніше, ніж переоснащення вже існуючого, і надалі все нові складальні майданчики Tesla створювалися «з нуля». Підприємство в Шанхаї, що відкрилося в 2019 році, на даний момент є найбільшим постачальником електромобілів Tesla за межі США і першим автоскладальним підприємством у Китаї, яке повністю належить закордонному інвестору.

 

Зараз на підприємстві у Фремонті компанія випускає до 100 тисяч електромобілів Model S та Model X на рік, і це єдине місце їх складання, оскільки всі нові підприємства Tesla освоюють випуск більш доступних Model 3 та Model Y. Втім, у Каліфорнії останні також збираються для внутрішніх ринків Північної Америки в кількості до 500 тисяч штук на рік. Перенісши штаб-квартиру до Техасу, компанія не закидає виробництво в Каліфорнії, і подолання їм рубежу в 2 млн випущених електромобілів це вкотре доводить.

 

Нагадаємо, що цієї весни Tesla запустила складання кросоверів Model Y на нових підприємствах у Берліні та Техасі, остання з майданчиків згодом прихистить нові вироби марки, включаючи людиноподібних роботів Optimus, пікапи Cybertruck, магістральні тягачі Semi та автоматичні таксі. На конвеєр підприємства в Техасі стане і друге покоління спорткара Roadster, з попередника якого колись починалася історія всієї компанії.

 

Ілон Маск у своєму привітанні відзначив заслугу не лише каліфорнійського підприємства Tesla, а й підрозділу в Неваді, який спеціалізується на випуску тягових батарей та електродвигунів у співпраці з Panasonic. Квартальний звіт Tesla буде опублікований цього тижня, напевно, це дозволить отримати свіжу інформацію про продуктивність усіх підприємств компанії, що функціонують на даний момент.