Tesla зупинить виробництво

Дата: 27.06.22 image

Компанія Tesla має намір майже повністю призупинити випуск машин на заводі в Шанхаї в перші два тижні липня - судячи з пам'ятки для співробітників, що опинилася у розпорядженні Reuters, у цей період пройде оновлення виробничих потужностей. Водночас серйозні проблеми мають й інші підприємства Tesla через брак акумуляторів.

Після оновлення американський виробник має намір підняти виробництво електромобілів на китайському підприємстві до нових рекордних показників до кінця липня. Загалом компанія має намір досягти випуску в Шанхаї 22 тис. електромобілів щотижня.

За даними джерел Reuters, двомісячні санітарні обмеження в Шанхаї не дозволили Tesla прийти до випуску 8 тис. Model 3 та 14 тис. Model Y на тиждень до середини травня. Як заявив глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk), який виступав на Катарському економічному форумі, «ми збільшуємо виробничі потужності настільки швидко, наскільки це можливо».

За прогнозами експертів, у поточному кварталі виробництво на шанхайському заводі впаде більш ніж на третину порівняно з першими трьома місяцями року через санітарні обмеження у зв'язку зі спалахом COVID-19 у Китаї. Спад виробництва буде навіть більшим, ніж пророкував Маск. При цьому санітарні обмеження в Шанхаї викликали перебої виробництва та на каліфорнійському заводі, оскільки деякі комплектуючі випускаються у Піднебесній.

Минулого року, за інформацією Китайської асоціації пасажирського транспорту, на Tesla китайського виробництва припало близько половини всіх постачань електромобілів компанії.

Через проблеми з виробництвом сьогодні покупцям з Австралії доведеться чекати на доставку своїх замовлених Model Y до першого кварталу 2023 року, а європейці отримають свої Tesla не раніше четвертого кварталу 2022 року. Для покупців з Китаю час очікування Tesla місцевого виробництва становить від 10 до 24 тижнів.

Проблеми є не лише у китайського виробництва Tesla. За словами Маска, додаткова проблема полягає в тому, що нові заводи компанії в Техасі та Берліні «втрачають мільярди доларів» через брак акумуляторів нового типу 4680 та проблем у китайських портах, в яких застрягли вантажі старих акумуляторів типу 2170. Хоча проблему обіцяють усунути Швидко, Маск не впевнений, що це не затягнеться на тривалий термін.

Раніше цього місяця Маск заявляв, що має «дуже погане передчуття» щодо глобальної економіки і повідомив, що компанія має скоротити близько 10% штату та призупинити найм нових працівників у всьому світі. Раніше цього тижня він оголосив про скорочення 10% штатних співробітників протягом трьох місяців. Додатково стало відомо , що Tesla почне випускати електричні пікапи Cybertruck у середині 2023 року.